Pětka: Crocsy omráčí na dálku, žabky zase nabízí všestrannost útoku

Autor |2020-11-12T14:56:45+01:0010. listopadu, 2020|Pětky|

Každému se někdy hlavou blýskla myšlenka: jaké boty by asi byly nejlepší na sebeobranu? V případě, že bychom u sebe neměli nic jiného a octli bychom se na ulici naprosto nazí – pouze v botech -, jaké boty zvolit na protiútok proti agresorovi? Já si tuto myšlenku pokládám dnes a denně, a proto čtěte. Pět nejlepších bot na sebeobranu.

  1. Crocsy/Sandály s ponožkami

Původně nebylo v plánu dělit hned první místo, ovšem po zhodnocení všech kategorií jsem musel udělat výjimku. Nejlepším způsobem obrany je prevence. Crocsy hned po krátké době vytvoří pachový štít, přes který se případný útočník dostane jen těžko. Slabé povahy navíc odradí jen pohled na gumové boty a zvolí raději snadnější terč v podobě například majitelky kozaček bez podpatku. Sandály s ponožkami pak hlavně vsází na psychologickou obranu, protože s lidmi, kteří onu kombinaci nosí, nechce mít nikdo nic společného.

  1. Stiletto

Byť jsou výhradně pro ženy, stilleto podpadky si svou nebezpečností a precizním provedením vysloužily druhé místo. Ne nadarmo se jmenují stejně jako italská dýka s dlouhou štíhlou čepelí. Zatímco první místo obsadily preventivní boty, tentokrát už míříme do boje. Snadná nazouvatelnost (a hlavně vyzouvatelnost) v kombinaci se smrtící „dýkou“ tvoří Monu Lisu mezi obrannou obuví. A ani nesezónnost, ani limit pohlaví nezabrání stiletto podpadkům v triumfu nad zbylou trojicí.

  1. Kovbojské boty

Těsně třetí se umístily unisex a velice stylové kovbojské boty. Zatímco útočný potenciál mají téměř stejný jako předchozí stilleto, nelze je tak snadno vyzout. Je tudíž potřeba, aby majitel/majitelka ovládali základy kickboxu, karate, nebo byli alespoň dostatečně pohybliví. I bez zmíněných dovedností však lze aplikovat údery do nohou, jež stále značně pomohou. Pozor, podmínkou je, aby kovbojské boty měly ostruhy. Bez nich se nedostanou ani na hranici této pětky.

  1. Žabky

Přednosti amerických flip flopů snad ani netřeba představovat. V případě útoku na dálku dostaly dokonce v Latinské Americe speciální jméno – chanclas. Hlavní výhodou je jejich všestrannost. K nazutí a vyzutí je potřeba jeden pohyb, lze je využít jak při boji zblízka, tak k již zmíněnému útoku na dálku. Bohužel výrazně zaostávají v indexu způsobené újmy, zároveň jsou omezeny ročními obdobími. Ideálně tedy lze využít jednu k odvrácení útoku z bezprostřední blízkosti a při úniku druhou využít jako „chanclu“.

  1. Gladiátorské sandály

Číslo pět neokupuje nikdo jiný než gladiátorské sandály. Léty a zkušenostmi osvědčená obuv, v níž bojovali již Římané na počátku juliánského kalendáře. Nejsou nebezpečné, ani snadno zouvatelné. Ale když v nich bojovali gladiátoři, tak na tom něco bude, ne?

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím