Minutka: Vezmi špatné s dobrým a je po všem

Autor |2020-10-26T20:14:24+01:0026. října, 2020|Minutky|

V angličtině existuje idiom „take the bad with the good“, který znamená, že je potřeba přijmout jak pozitivní, tak negativní aspekty určité věci. Když ale „vezmu špatné s dobrým“ a smíchám je, nemůže vzniknout nic dobrého. Špatné akorát zkazí to dobré a cokoliv, co se předtím dalo využít, je rázem k ničemu.

Poživatelné jídlo se zkaženým. Jakmile k poživatelné polévce přileji zkaženou, je rázem celá k ničemu. To samé platí i například s mlékem – konec. Nedržme se ale jen potravin. Čistá voda se špinavou. Nová barva se starou. A byť lze poslední zmíněný příklad strpět nejspíš nejsnáze, stále potvrzuje předloženou myšlenku. Pokud se sloučí dobrá věc se špatnou, je s dobrou ámen.

Problém samozřejmě nastává v případě, kdy se dva celky nemohou sloučit, ale pouze se promíchají. V teoretické rovině však ani tehdy dobré nezlepší špatné. Plesnivé pečivo rozšíří plíseň mezi to čerstvé, nikdy nezačne plíseň mizet a pečivo se stávat čerstvým. Stejně je tomu i v případě dřeva. A troufám si říct, že chytří lidé začnou mezi hloupými hloupnout spíš, než že by hloupí moudřeli. I když, pravda, případ lidí může být nejblíž úspěchu, protože se inteligence nejspíš začne srovnávat.

Koneckonců mi dává za pravdu i matematika. Z kombinace mínusu a plusu zkrátka nemůže vzejít nic jiného, než mínus. Doporučuji proto zbytečně nebrat špatné věci s dobrými a když je možnost, jít jen po plusu. Protože čerstvá polévka je lepší, než zkažená.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím