Minutka: Letos místo za hranice, hulte trávu v republice

Autor |2020-11-18T18:18:02+01:0018. listopadu, 2020|Minutky|

Když jsme s kamarády nedávno přemýšleli nad způsobem, jak zachránit českou ekonomiku postiženou koronavirovou krizí – jak to tak běžně děláme -, napadlo nás řešení. Řešení, díky němuž nejen dorovnáme současný schodek, ale vystoupáme ještě výš. Řešení jménem marihuana a turismus.

Vezměme si Nizozemsko: stát s v podstatě poloviční rozlohou České republiky měla před koronou příjmy z turismu třikrát vyšší než my. Dokonce vyšší než Kanada, Rusko, Španělsko či Rakousko. Ano, nabízí se argumenty typu „ale vždyť mají tulipány, kola, moře“ nebo „my máme přeci jinak orientovanou ekonomiku“. Ale nezvyklé problémy si žádají nezvyklá opatření. Je proto na čase udělat v české společnosti poměrně nepopulární krok – legalizovat marihuanu. A nejen to, postavit na ní turismus.

Česko má neskutečný potenciál, nebo spíš dar, chcete-li. Dar v podobě předvolby +420. Pro neznalé: číslo 420 je neodmyslitelně spojeno s marihuanou a jejím kouřením. A když zná českou předvolbu i „trávový král“ Snoop Dogg, zná ji mnohem víc lidí. Nebo si ji snadno zapamatují. Je na čase zbořit mentální bariéry a udělat z odmítané rostliny naši přednost. V různých státech už se legalizuje, tak využijme situace.

Když se Nizozemci bez jakékoli výhody dostali do finančních výšin z turismu tam, kde jsou dnes, na co se můžeme těšit v budoucnu my? Dámy a pánové, naši zemi čeká zářná budoucnost! Hleďme, nové mezinárodní slogany: „Country for the Weed“ nebo „Czechia – land of weed“. Nebránil bych se ani úplnému změnu názvu na „Weed Republic“ či „Weedia“. A pro Čechy: „Letos místo za hranice, hulte trávu v republice“, „Místo túry na Korsice, prohulím Otrokovice“. Další už nechám na vás.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím