Minutka: Choďme ven, zlepšeme si sny

Autor |2020-11-06T11:48:48+01:006. listopadu, 2020|Minutky|

Dinosauři, kouzelníci, nahé modelky, duchové, ale i zvířata nebo superschopnosti. Vše zmíněné a mnohem víc lze spatřit ve snech. A stejně začínala i upoutávka na snový díl našeho vysílání Másla a soli. Lidský mozek však není všemohoucí a věcí spatřené po usnutí vychází z reálných základů. Buď jsou důvěrnou kopií nebo třeba kombinací dvou celků. Ve snu se totiž dějí nepoznané věci.

Jak si tedy rozšířit snovou paletu? Ukládáním nových tváří, míst, objektů a dalšího do paměti. Je proto na čase změnit pohled na vycházky. Pokud se nám nechce jít ven, využijme vycházku jako snový nábor, třeba se v noci zrovna setkáme s krásnou brunetou přes ulici nebo vysokým gentlemanem z náměstí. Abychom získali co nejkvalitnější data, je ideální také zachytit pach či materiál oblečení. Ovšem pozor, abychom si ony sny neužívali z prostředí vazební cely, namísto z postele.

Druhou – méně vhodnou – možností je pak sledování filmů a seriálů. Informace získané o jednotlivých postavách však nelze srovnávat s pozorováním ve skutečném světě. Pokud ale nemůžeme vyjít ven, musí nám to stačit. Pro hráče a hráčky videoher mám přirovnání: potkáváním nových lidí si odemykáte nové postavy do snů. A nejlepší je, že úplně zdarma.

Existuje však reálná možnost, že si sen stejně nezapamatujeme. Pak už jen mohu doporučit zapisování snů ihned pro probuzení. Zaprvé to skutečně pomáhá a zadruhé si lze alespoň udržet představu o tom, co je sen, a co ne. Káčou ale člověk taky nic nepokazí.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím