Komentář: Za co platit aneb Kontroverze nikdy víc

Autor |2020-02-06T17:34:50+01:004. února, 2020|Sloupky|

Nedávno jsem se postavil všeobecné kontroverzi a jasně jsem odpověděl na otázky sužující lidstvo. Místo zrušení kontroverze jsem však, minimálně ve svých společenských kruzích, podpořil tu stávající. A možná dokonce vytvořil novou. Tak proč si to nezopakovat ve větším? Možná někteří zvažují předplatné filmové či hudební streamovací služby a říkají si, zda to má cenu a kolik vlastně jednotlivé služby stojí. Zmíněné dilema jsem vzal na svá bedra a vyřešil jej jednou pro vždy.

  • Netflix, HBO GO, Disney+, Apple TV nebo Amazon Prime Video – Téměř každá platforma má něco do sebe. Něco v čem vyniká. Až na Disney+, které je v současnosti naprosto zbytečné kupovat. Do Česka totiž dorazí až příští rok a pokud si jej chce člověk pořídit teď, nezbývá mu nic jiného, než přikoupit virtuální privátní síť. Disney+ jde tedy z kola ven. Amazon Prime Video sice nabízí nejlevnější cenu v podobě padesáti korun měsíčně (155 Kč se 3 streamy), to je ovšem asi jediné, co může nabídnout. Sice má svoje kvalitní seriály (například The Marvelous Mrs. Maisel), je ale spíš alternativou pro hipstery. Apple TV má v rukávu balíček s Apple Music, ale stejně jako v určitých životních situacích, ani teď není čas na logické argumenty. Jednoduše nemám Apple rád. Pokud má člověk celou jablečnou rodinu, jsem všemi deseti pro. Pokud ne, nemá Apple TV cenu. Čímž se dostávám ke dvěma hlavním kolosům – Netflixu a HBO GO. Všichni jsme asi tušili, že skončím u nich. Který je ale lepší? Troufám si říct, že Netflix vede v seriálech a HBO GO ve filmech. Obě dvě služby však stojí stejně (319 Kč/4 streamy, 159 Kč/2 streamy). Kdybych si měl vybrat jednu, řeknu Netflix, a to zejména kvůli novince v podobě všech filmů studia Ghibli. Pro sportovce je pak povinností O2 TV, která si udělala monopol snad na všechny sportovní přenosy, které šly.
  • Spotify, Apple Music, Google Play Music, Amazon Music Unlimited nebo Tidal – Upřímně říkám, že o Tidalu slyším poprvé. Oproti konkurentům nabízí nejlepší kvalitu zvuku – což člověk nejspíš chce, když poslouchá muziku -, ale člověk si ani neposlechne celou písničku, než po něm chtějí peníze. Stejně tak v případě Google Play Music a Amazon Music Unlimited je nutnost předplatného. O Applu už se radši ani nezmiňuji. A zbývá Spotify. Spotify sice na telefonu umožní pouze náhodně přehrát album (což je pořád mnohokrát víc než třicet vteřin nebo nic), na tabletu a počítači už však funguje normálně. Ano, oslavu sice sem tam naruší krátká reklama, ale má cenu za to platit? Pokud by však určitý non-stop slavič našel dalších pět sobě podobných, mohou se za necelých čtyřicet korun zbavit reklam.

Jaký je tedy verdikt? V potaz přichází Netflix, HBO GO a Spotify. Osobně si nemyslím, že je potřeba platit za Spotify a přežiji i s reklamami. A pokud má člověk tři kamarády, kteří se rádi dívají na filmy nebo seriály, stačí měsíčně oželet pět piv v centru Brna. Pět piv totiž vyjde dráž než Netflix a HBO GO dohromady. Případně měsíčně pozbýt dvě a každý může být připraven na Netflix and Chill.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Jeden komentář

  1. […] února jsme počítali, za kterou streamovací platformu se vyplatí utratit menší peníz. Pokud se tedy někteří odhodlali, dnes se smějí. A pokud ne, tak nastal […]

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím