Komentář: Sága Avengers končí. Co ji ale v našich srdcích nahradí?

Autor |2019-05-03T17:14:41+02:001. května, 2019|Recenze|

Článek obsahuje masivní spoilery filmu Avengers: Endgame!

Pokud stejně jako já patříte mezi fanoušky fantasy, pravděpodobně se vám právě bortí váš jinak nudný život. O Hře o trůny jsme už jednou psali. S blížícím se koncem jednoho z nejvýdělečnejších seriálů všech dob však končí také nejvýdělečnější sága všech dob – Avengers.

Pro ty z vás, kteří už zapomněli, prvním opravdovým filmem superhrdinské série byl nepříliš úspěšný Hulk, kterého hned o rok později vystřídal Iron man. Právě příběh magnáta Tonyho Starka a jeho chytré brnění odstartovaly éru Marvelu jako krále komiksových filmů. Na trůnu tak vystřídali svého největšího rivala DC Comics. Teď se ale Marvel rozhodl sérii ukončit, a to tak, jak začala – s Iron manem.

Zabít Tonyho Starka, a stejně tak soudružku Natašu „Black Widow“ Romanovovou, jistě nebylo lehké rozhodnutí. Hlavně proto, že je nevratné. S koncem těchto legend celého komiksového univerza totiž končí příběh hrdinské skupiny a Marvel si tím tak zcela uzavírá dveře k dalšímu pokračování. Oživení některé z postav či pokračování bez ní by nebyla šťastná strategie.

Avengers: Endgame představuje velice důstojný konec celého příběhu a zachraňuje i pár marvelovských uletů. Umělé natahování děje by odporovalo dynamice, kterou si Marvel po uplynulých dvanáct let intenzivně hlídal. S tím ale přichází otázka: Co bude následovat? Fanoušci se ještě mají dočkat samostatného filmu Black Widow, u nějž je jasné, že nemá ani ambice ani šanci dosáhnout takové popularity jako Endgame. Nemusí ale Marvelu udělat ostudu. To je ovšem celkem málo. Další nejasnosti do hry také vnáší spekulace o pokračováních pro superhrdinku Captain Marvel. Nevím, jestli se máme na co těšit, ale faktem je, že se těšit budeme. Je to Marvel.

O autorovi:

Studuji politologii, ale touha být novinářem někde v hloubi duše zůstala, jelikož žurnalistiku mám vystudovanou. Nejčastěji sice píšu o politice, ale jak už to tak bývá, řekněte mi, co vás trápí, a já si na to udělám názor. Říká se, že není víc, než když studujete nebo v práci děláte, co vás baví. Mám to štěstí, že znám obojí. A to hlavně díky vám - čtenářům. Bez vás by to fakt nebylo ono! ‘Lidé, čtěte!’ praví slavná věta. ‘Čtěte Denní chleba!’ dovolím si dodat.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím