• Kluci jsou a budou kluci. Foto: peter biggins lll, Pixabay.

Komentář: Mladíka? Ne, díky. Já jsem na starší

Autor |2019-05-29T20:13:17+02:0027. května, 2019|Sloupky|

Často slýchávám dívky a ženy mluvit o tom, jak preferují starší muže. Víc je přitahují, jsou rozumnější a jejich vrstevníci prostě nejsou na stejné mentální úrovni jako ony. Jako muž to musím uvést na správnou rovinu. Ovšem nechci jen bezhlavě bránit mužské plemeno. Chci dojít k pochopení a dát mužům naději na spokojený život, i když je odmítne spolužačka, spolupracovnice nebo prostě samice stejného věku. V čem je tedy problém? Nejsou to všechny ženy, to vůbec ne, jen jedna část. Proto si je rozdělme, aby nedošlo k nějakému omylu.

První jsou ty ženy, které odmítnou specifického muže podobného věku, kvůli jeho emoční nevyzrálosti a občasnému dětinskému chování. Avšak to vše po seznámení a poznání daného muže. Naprosto vám rozumím, děvčata. Ať už se sebevětší hořkostí na jazyku si, pánové, musíme přiznat, že zatímco dívky už od mladého věku řeší vztahy, budoucnost, rodinu, kariéru a jak zachránit svět, my se často soustředíme na maličkosti každodenního života, které nás činí šťastnými – pozadí, popředí, čtyři kola s volantem, kálící pes na chodníku nebo třeba videohry. Někteří si je užívají více, někteří méně. A na tom není nic špatného. Pokud po poznání daného muže dojdete k závěru, že z nějakého důvodu není ten pravý, co se dá dělat. Na oba dva nejspíš čeká někdo jiný, lepší.

Druhou skupinou jsou ale ženy, které zásadně odmítají byť jen pohled na muže, který by nebyl minimálně o deset (ideálně dvacet a více) let starší. Když se zeptám, jaké pro to mají odůvodnění, odpověď zní nějak takto: „Ten není pro mě, je moc mladý.“ V pořádku, chápu. Znáte ho a víte, že vám nevyhovuje. „Ne, všichni jsou stejní, chováte se jako děti. Já potřebuji někoho vyspělého.“ Ho ho ho, tak to prr. V tento okamžik přepnu a tu stejnou osobu najednou vidím jinak. Už nevidím vyspělou ženu, která má preference někde jinde než mé dětinské já. Vidím ženu, která si o sobě myslí kdo ví co a dělá ze sebe něco, co není. Já ten sen nechci kazit, ale oni někteří muži taky nechtějí výrazně mladší dívky. Takhle, co si budeme nalhávat, když je chlap sám a nabídne se mu nějaká mladá dívka, asi bychom ji neodbyli, co pánové? Přece jenom jsme gentlemani. Ale řekněme, že z pověstí a legend jsem slyšel, že i takový muži existují.

Zastávám názor, že spousta těchto vztahů nevydrží. Ne všechny. Avšak tak výrazný věkový rozdíl v mých očích značí i výrazný mentální rozdíl, ať už jsou dívky sebevyspělejší. Dříve nebo později dívky zjistí, že vztah se svým otcem vlastně není takové vzrůšo, jaké čekaly, a nebylo by od věci najít si někoho jiného. Pokud to vydrží, tleskám a blahopřeji! Zasloužíte si můj obdiv.

Abychom se nepochopili špatně: nechci měnit svět nebo se snažit promlouvat do duše. Každý má své preference. Žádám ale jedno. Dejte šanci každému. Kdo je skutečně vyspělý, když dáma s předsudky odmítne mladíka, aniž by o něm cokoliv věděla?

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím