Komentář: Jak na všední věci aneb Kontroverze nikdy víc

Autor |2020-02-04T15:44:41+01:0021. ledna, 2020|Sloupky|

O některých věcech lidé každý den debatují, i když je řešení naprosto jednoduché. Nabízím tedy odpovědi na nejpalčivější otázky současnosti. Díky následujícím několika řádkům už nikdo nemusí dlouze po večerech diskutovat, co je správně. Hle, epištola Janova:

  • Toaletní papír směrem od zdi nebo ke zdi – Problematika ruličky je tak stará, jako toaletní papír sám. Jak se tedy má dávat na držák? Směrem od zdi, abychom si ho rolovali z vrchu k sobě. Kromě faktu, že to tak prostě má být, nabízím i logické vysvětlení: při pověšení směrem od zdi je téměř nulová šance, že se dotkneme něčeho jiného než papíru. Při druhé možnosti ovšem člověk často zavadí o zeď, čímž pomůže v rozšíření bakterií. A věda stojí na mé straně.
  • Mléko na cereálie nebo cereálie na mléko – Stejně jako běžně chodíme na záchod, tak běžně snídáme. Tedy většinou. A velká část lidí si ráda k snídani pochutná na cereáliích s mlékem. Pomalu opakuji: cereáliích s mlékem. Argument, že cereálie v případě polití navlhnou je tudíž bezvýznamný. Pokud člověk nechce vlhké cereálie, nemá je jíst s mlékem. Nebo je může kousat suché a zapíjet ze sklenice. Logicky tedy do misky patří nejprve cereálie, na které potom přijde mléko. Tato metoda dostává nový rozměr v případě čokoládové příchuti cereálií. Na konci totiž zbude čokoládové mléko.
  • Pizza s ananasem – Ne. Zatímco předchozí dilemata měla určitý logický základ, ananas na pizze je spíš osobní záležitostí každého z nás. Stejně se ale pokusím vysvětlit, proč patří na spoustu jiných míst, jen ne na pizzu. Pizza je původem z Itálie. V Itálii jsem nikdy neviděl šílenější kombinaci než šunka-sýr-žampiony. Čili už výmysly, které jsou k nalezení v Česku, typu hermelín-brusinky nebo paprikáš-kozí rohy-cibule-hrášek-a co já vím ještě vlastně nejsou opravdovými pizzami. Pořád se ale jedná nejhůř o zeleninu. Dal by si někdo na pizzu jahody? Citrón? Hrušku? Tak proč ananas?
  • Psi versus kočky – Člověk si většinou koupí zvíře proto, aby nebyl sám, aby měl nějakého mazlíčka, prostě aby s ním mohl trávit čas. Ne proto, aby jej jednou za týden nakrmil a sem tam zahlédl z okna. A když už ho zavře doma, tak ho musel neustále nahánět, aby si ho jen pohladil. Ano, je to trochu přehnané, ale kočky na majitele kašlou. Pes je tudíž jasnou volbou. Nikdy jsem neslyšel „kočka, přítel člověka“, protože pes je mnohem kamarádštější, věrnější a vděčnější. Kočka se sem tam otře o majitele, když zrovna ucítí jídlo. A nejedna studie ukazuje, že psi jsou lepší než kočky.
  • Coca Cola nebo Pepsi – Vzhledem k tomu, že mi nechutná ani jedna, mohu nabídnou objektivní porovnání. Nabízí se hned několik kategorií. Design a marketing – Coca Cola. I když Pepsi nedávno měla kontroverzní reklamu s Kendall Jenner, která díky Pepsi zachránila situaci, Coca Cola zvládá reklamu dlouhodobě lépe. Minimálně ze sémiotického hlediska (funkce znaků a symbolů). Chuť – Pepsi. Pepsi vyhrála test v chuti naslepo a má tak teoreticky navrch, obě chuti jsou však specifické. Pepsi je sladší a víc citrusová, zatímco Coca Cola zase vanilková. Obliba – Coca Cola. Zatímco podíl Coca Coly na trhu za poslední dekádu mírně vzrostl, Pepsi se propadla. Chuť evidentně nehraje takovou roli jako značka. A i když, znovu opakuji, nemám rád ani jedno, v Cuba Libre ředím rum vždy Coca Colou. Takže, Pepsi, sorry jako.
  • Star Wars nebo Star Trek – Jako fanouška Star Wars mě nezajímá, co si ostatní myslí, ani jak kvalitní byly poslední díly. Star Wars jednoduše vždy a všude.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím