Glosa: Ženské náznaky jsou složité. Stačí však mít tahák

Autor |2020-03-09T19:22:58+01:007. března, 2020|Sloupky|

Jsem mladý vnímavý muž. Nebo mi to alespoň říká máma. Svět mě však poslední dobou neustále přesvědčuje o opaku. Průměrného člověka – nadprůměrného muže – napadne uklidit myčku, v sobotu vyluxovat nebo uvařit čaj navíc, když v domácnosti není sám. Jakmile se ale jedná o chápání žen, neexistuje možnost „začátečník“ ani „pokročilý“. V tomto případě hrajeme všichni na obtížnost „veterán“.

Ano, tematika porozumění ženám je neustále omílaná a vydala by na mnoho svazků. Vždy jsem ji však bral jen jako pousmáníhodnou. Opak je pravdou. A já nabízím alespoň malou pomoc mužům začátečníkům. Upřímně řečeno, sám bych se zařadil maximálně mezi pokročilé. Pokud nějaká žena nerozumí muži, přeji upřímnou soustrast. Selhala jste v nejjednodušším úkonu života. Co muž řekne, to tím myslí. Tato věta je klíčová. Co řekne… to myslí. Když se zeptá: „Co si o tom myslíš,“ chce slyšet upřímný názor. Nečeká, že mu žena řekne, co si myslí, že by mohl chtít slyšet, ale vlastně si není jistá, protože se jí na to nikdy nezeptal. Otázka je otázka, žlutá je žlutá, auto je auto.

Gratuluji! Čtenáři, kteří pochopili předchozí myšlenku úspěšně prošli úvodní úrovní. Teď nastává čas na závěrečnou super-těžkou několika hodinovou bitvu s finálním nepřítelem. Teprve nedávno jsem se totiž dozvěděl, jak promyšlené mohou být ženské tahy na pomyslné šachovnici a jak mírné mohou být náznaky házené mužským směrem. Pánové, pozorně poslouchejte. Pokud jsem to pochopil správně, tak situace na oslavě, plese či kdekoliv jinde, kdy dáma řekne, že už je unavená, ovšem ještě nechce jít domů, značí klíčový okamžik. Sám jsem se v ní nedávno ocitl. Říkám si: Je unavená, ale nechce jít domů, tím pádem už nechce tancovat? Ve dvě hodiny ráno ale už nemají nikde otevřeno. Možná sednout a povídat? Muž ve zmíněné situaci evidentně přehlédl už nejméně tisíc náznaků a ona věta měla být posledním záchranným kruhem vrženým do oceánu ztracení. Měl jsem ji pozvat k sobě domů. Ale jak jsem to měl vědět? Pokud chce strávit noc u mě doma, má mi říct: „Ráda bych strávila noc u tebe doma.“ Možná bych pochopil i: „Už bych si šla lehnout do postele, ale ne do své.“ V tu chvíli bych si připadal jako Sherlock. Jako když rodič nechá svého tříletého potomka vyhrát závod do kuchyně – i když by ho mohl jednoduše chytit a zahodit – a prcek si myslí, že mohl ovlivnit výsledek. Zpět ale k přehlédnutým náznakům.

Povolal jsem si na pomoc kamarádku, která mi kromě významu již zmíněné fráze vysvětlila také vše, co jsem přehlédl. „Dotýkala se tě?“ Pardon? Byl to ples a od půlnoci hrál dýdžej. Všichni se dotýkali všech a alkohol tomu také moc nepomohl. „Ale to dotýkání je jasnej náznak.“ Tak to jsem rád, že se ples nezvrhl ve swingers party. „Koukala se na tebe hodně?“ Ne, celých pět hodin tancovala se zavřenýma očima. Všichni měli zavřené oči. Jistě, že ano! „No tak jak to můžeš nevidět? Je to jasný.“

Po absolvování kurzu Pochopení žen pro začátečníky si už troufám říct, že dokážu získat srdce ženy levou zadní. Dokonce pochopit všechny náznaky. Pánové, pokud se na vás někdo dlouze podívá, rozepínejte kalhoty. Pokud se vás někdo dotkne, rozepínejte kalhoty. Radši je vůbec nenoste, protože musíte být neustále připravení. V centru Brna, autobuse, na přednášce i v práci. Jeden delší pohled nebo dotek a jde do tuhého. Jen pak nechápu všechny ty případy MeToo. Asi vysílaly nečitelné signály. (Prosím, je to jen vtip na hraně, neberu to na lehkou váhu, ale nemohl jsem odolat pokušení. Ostatně jako oni.)

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím