Glosa: Vlasy dělají člověka. Tak proč jsou politici pozadu?

Autor |2019-06-05T18:02:29+02:003. června, 2019|Politika|

Donald Trump ukázal při nedělní návštěvě ve Virginii nový styl. Vlasy měl zplihlé a upravené dozadu – jinými slovy vypadal dost odlišně od svého běžného „Trump looku,“ který po něm byl opravdu pojmenován. Ať už se vám prezidentův nový vzhled à la Brendan Gleeson – kterého známe například jako představitele Alastora Moodyho v sérii Harryho Pottera – líbil sebevíc, pravděpodobně šlo jen o výjimku. Momentálně ale není důležitá pravda o vlasech. Důležité je to, že mi prezident Spojených států nasadil brouka do hlavy. Proč se politici drží neměnných a konzervativních sestřihů?

Na začátek nutno říci, že ne všichni jsou takoví. Průkopníky v hnutí Politici za lepší vlasy jsou Petr Fiala a Karel Schwarzenberg. Fiala je jediným, kdo skutečně konal. Od svého vstupu do politiky správně usoudil, že vypadat jako obtloustlejší Martin Veselovský není úplně vhodné a nezměnil pouze sestřih, ale hned celou vizáž. Nechal si narůst vlasy, vousy, nasadil si brýle a v neposlední řadě také zhubnul. Z hlediska vlasů se nejednalo o zásadní změnu, ale celkově udělal Fiala velký krok vpřed do hipsterského věku. Zároveň si ale udržel decentní vzhled na úrovni. Doufejme, že za dalších pár let nebude mít skutečně dlouhé vlasy, dlouhé vousy, kostkovanou košili, úzké kalhoty a k tomu ještě klobouk nebo kafe ze Starbucks. Karel Schwarzenberg sice ukázal radikálnější změnu, avšak pouze na papíře. V prezidentské kampani v roce 2013 představil své alter ego, Punk Karla, a vydal se tak trochu jinou cestou než Fiala. Za mě až příliš radikální, ale proti gustu… Kníže bezpochyby upoutal pozornost, avšak řekněme si to na rovinu, takovýto vzhled je v politice až moc do očí bijící. Navíc v liberální pravicové straně.

Upusťme teď ale od průkopníků a podívejme se do budoucnosti. Prezident Zeman by podle mě měl převzít již zmíněný Trump look. Už není nejmladší, ale ztráta vlasů mu přidává nejméně deset let. Dnes je možné cokoliv a dlouhé blond vlasy by možná získaly i někoho ze strany odpůrců. Nemůžu opominou ani předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. U něj je jiný problém. Vlasů má sice dost, ale neumí jich využít. Kdyby přidal trochu gelu, pohodil je dozadu, případně zkrátil boky, máme zde nového lva salónů a dost možná levici na vzestupu. Specifickým případem je prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který se pohybuje na hraně. Potenciál tam je, ale není využitý. Když si nechá trochu delší vlasy a vousy (jak to občas dělává), nemůžu proti jeho slušňáckému stylu nic říct. Jen mě mrzí, že má na víc a nevyužije toho. Možná jediným nedostatkem je ta mezera mezi knírem a bradkou, ale nebudu jej vinit za genetické predispozice. Taková hyena nejsem. No a v neposlední řadě zde máme premiéra Andreje Babiše. Bez chození kolem horké kaše, já ho prostě chci vidět s dlouhými vlasy. Ne jako mánička, ale ve stylu Jaromíra Jágra. Stojím si za tím, že kdyby měl tyto vlasy a kratší upravené vousy, nekonaly by se protesty na náměstích v celé České republice.

Politiků je mnoho a prostoru málo, takže na všechny bohužel nemůže dojít. Avšak ptám se vás: Neviděli byste radši Zemana s dlouhými blond vlasy? Babiše s Jágr stylem? Filipa jako lva salónů? Já říkám ano, ano a ano.

O autorovi:

Jsem extrovert i introvert. Miluju jazyky (jakože lingvistiku, duh). Mám specifický a značně černý humor. Ujíždím na karaoke. Vlastním spoustu knížek, které nečtu. Poslouchám všechno, jen ne rozkazy. Stereotyp je zlo, Bůh je mrtev, a taky jsem založil Denní chleba. To je asi tak všechno, co se sem vleze.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím