Glosa: Co nás čeká v roce 2020 aneb Za rok se tu sejdeme

Autor |2020-02-05T13:58:42+01:0014. ledna, 2020|Sloupky|

Z obchodů mizí vánoční výzdoba i poslední kusy oblečení, Mikulášů a ozdob s 99% slevou. My se konečně přestáváme plést při psaní dokumentů a naprosto suverénně a na první pokus píšeme rok 2020. Už jsme se také přestali rozplývat nad cizími fotkami ze Silvestra a pomalu se dokonce přestáváme stydět za ty své, popřípadě zase na večírcích pracujeme na nových. Pohlédněme vpřed. Co nás čeká v novém roce a na co se můžeme těšit v naší malé české kotlině?

  • Krajské volby 2020 – Proč o nich píšu hned jako o prvních? Protože kdybych je dal jako druhé nebo dál, tak nikoho nebudou zajímat. Tak schválně, znáte jméno a politickou stranu svého hejtmana? Ruku na srdce, jestli jsou nějaké volby nejméně zajímavé, tak právě ty krajské. Což ovšem neznamená, že ztrácí na důležitosti. Takže pozor, koho vám zvolí, když necháte volby na ostatních.
  • Nový pořad Jaromíra Soukupa – To je naprostá jistota. Mimochodem 23. ledna si nenechte ujít nový seriál Je to kampaň! Prvním pozitivním faktem, který o pořadu víme, je, že snad nahradí oblíbenou talkshow „hrdích vlastencú“ Týden s prezidentem. Už za to si zaslouží alespoň 8 % na ČSFD. Čímž předčí sitcom ze snů Jaromíra Soukupa Premiér.
  • Přechod televizí Prima a Nova pod nové majitele – Nevím, která ze dvou zmíněných investic je vtipnější. Stejně tak jako nevím, která nám slibuje větší poprask v pořadu Newsroom na ČT24.
  • Několik dílů oblíbeného seriálu od režisérského dua Babiš-Zeman Kdo víc potupí ČSSD? – Jsem si téměř jistý, že nás čekají. A souběžně s nimi útržky z Obecního domu, kde Jan Hamáček smutně pojídá tlačenku, kterou prezident republiky nepřijal se vzkazem: „Ať si ji Hamáček sežere sám.“ Vše za pochodu demonstrantů s transparenty „Tlačenka na Hrad“ nebo „Zemane, jez!“ Zastávat se těch, co o to někdy ani nestojí, je prostě v módě.
  • Kromě již uskutečněného sjezdu Pirátů ještě další volby předsedů větších, leč zatím méně významných stran – Jednu s jediným kandidátem (ODS) a druhou se třemi kandidáty, kteří neměli šanci zazářit před půl rokem (KDU-ČSL). Jak by řekl můj táta: „Možnosti prašť, jak bouchni!“
  • Spoustu obvinění, lží, domněnek, falešných argumentů, demagogických výmyslů, urážek a bonmotů – Protože taková naše politika prostě je. A když Tomáš Garrique Masaryk řekl, že musíme bojovat o demokracii, ale ne proti demokracii, takhle to asi nemyslel. Abychom na tom nebyli příliš špatně, můžeme se utěšovat realitou, že jinde to taky není žádná sláva.
  • Vánoce – Každý má rád Vánoce. Už jen 342 dní! Tak šup pro dárečky, ať to zase nenecháváme na 20. prosince. Pak se v těch krámech vážně nedá hnout.

O autorovi:

Studuji politologii, ale touha být novinářem někde v hloubi duše zůstala, jelikož žurnalistiku mám vystudovanou. Nejčastěji sice píšu o politice, ale jak už to tak bývá, řekněte mi, co vás trápí, a já si na to udělám názor. Říká se, že není víc, než když studujete nebo v práci děláte, co vás baví. Mám to štěstí, že znám obojí. A to hlavně díky vám - čtenářům. Bez vás by to fakt nebylo ono! ‘Lidé, čtěte!’ praví slavná věta. ‘Čtěte Denní chleba!’ dovolím si dodat.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím