Fejeton: Vánoční nákupy trochu jinak

Autor |2019-12-20T17:04:49+01:0019. prosince, 2019|Sloupky|

Před Vánocemi jsem měla hodně práce a vůbec nic jsem nestíhala. Povinnosti, spánek, ani odpočinek. Absence zmíněných věcí si vybrala daň v podobě nemoci, která se se mnou táhne už nějakou dobu. Kvůli nedostatku času a dlouhodobé nemoci jsem tak nestihla koupit jediný vánoční dárek a byla jsem odkázaná na internetové obchody. A jejich doručení se vším všudy.

Otevřela jsem první e-shop a do oka mi okamžitě padl praktický dárek za příznivou cenu. Všichni přece na Vánoce chceme praktické dárky za příznivou cenu. Příznivá cena znamenala asi osmdesát korun, jenže cena doručení byla sto čtyřicet korun. Bylo tedy výhodnější zvýšit hodnotu objednávky a pak získat doručení zdarma. Donucením jsem tudíž musela koupit další věci. Jak mrzuté. V zápalu nakupování v košíku skončilo i pár věcí pro mě, protože doma samozřejmě trpím a potřebuji rozveselit novinkami. Nakonec jsem nakoupila dárky pro celou rodinu a hodnota objednávky se dostala nad minimum potřebné k bezplatnému doručení. Jak už jsem zmínila, považuji se za spořivý typ, takže jsem doručení zdarma potřebovala. Dokonce mi nabídli slevu. Paráda!

Jenže… e-shop mi daroval slevu přesně v takové hodnotě, kterou jsem přesahovala minimální limit nutný k bezplatné dopravě. Proč by mi v době, kdy mají nejvíce objednávek, dovolili neplatit za doručení, že? Minimální hodnota byla osm set a s jejich slevou jsem se dostala přesně korunu pod limit. Výborně! Tím mi to celé ulehčili. Rychle jsem si tedy do objednávky přidala ještě jednu levnou věc, aby se mi hodnota zvýšila, ale světě div se, situace se opakovala. Milosrdná sleva od e-shopu mě opět dostala těsně pod osudnou hranici. Když jsem ale do objednávky přihodila zboží s opravdu vysokou cenou a očekáváním, že dostanu obří slevu, nic se nestalo. Zajímavé. Celou objednávku jsem tudíž zrušila a přesunula se na jiný web.

Celá rodina tedy nejspíš dostane hrnek, protože se stejná situace, s menší obměnou, opakovala v dalších třech internetových obchodech. A příběh o tom, jak jsem si zaplatila doručení domů a stejně musela na poštu, jak mi ztratili balík a následně nedali vědět, že jej našli, nebo jak po mně chtěli zaplatit úplně jinou částku, než bylo potřeba, si nechám na jindy. Vánoční čas je přece o klidu a míru.

O autorovi:

Prý jsem často nad věcí a moc mluvím. Život se prostě nemá brát tak vážně a je potřeba toho hodně říct. K tomu si ještě občas zazpívám a čas od času i něco napíšu.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím