Fejeton: Neekologova chvilka ekologie

Autor |2019-11-08T16:23:51+01:007. listopadu, 2019|Sloupky|

Nejsem, nikdy jsem nebyla a nebudu ekologickým nadšencem. O to víc se však snažím zapracovat na maličkostech, které mohou ulehčit naší planetě, ale zároveň nezmění můj ustálený komfort. Jsem totiž ve všech ohledech velmi náročným člověkem. Bylo tedy na čase se zamyslet nad věcmi, které v mém každodenním životě mohu vyměnit za jejich ekologičtější alternativy. V dnešní době jich naštěstí existuje spousta, takže jsem nejdřív začala těmi jednoduššími.

Koupila jsem si přenosný těsnící kelímek na kávu. Moje spotřeba kávy je opravdu alarmující, tudíž se mi budou ušetřené peníze hodit. Přenosné kelímky mají navíc hezký design, což nikdy neuškodí. S prvním použitím daného kelímku místo těch klasických plastových jsem se nikdy necítila šťastnější. Už při prvním pohybu se polovina obsahu kelímku vylila na mé světle růžové tričko. To mi ani tak nevadilo, protože se dnes nosí opravdu extravagantní kousky a tak celkem zapadám. Druhá polovina se ale bohužel o chvíli později vylila na rifle. Kávu jsem si tedy nesla úplně všude, jen ne v kelímku. Alespoň bylo vidět, že je pro mě káva opravdu srdcová záležitost.

Můj první pokus o ekologický převrat tedy nevyšel. Kávu jsem si pak stejně koupila v automatu a po škole hrdě nosila jednorázový plastový kelímek. Jako další krok mého nového života přišlo na řadu odličování make-upu. Na odlíčení běžně spotřebuji asi deset klasických kosmetických tampónů, proto bylo na čase počet zredukovat. Namísto dalšího balení těch jednorázových, jsem si tedy koupila balení čtyř pratelných hadrových. Zkráceně: jeden tampón jsem při prvním použití zašpinila takovým způsobem, že jej od té doby nemůžu vyprat. Druhý jsem po pár použitích roztrhla a třetí jednoduše ztratila. Čtvrtý jsem tedy dala mámě, které na odlíčení stačí.

Je tedy patrné, že na takovou změnu nejsem připravená. Za pokus to rozhodně stálo, ale myslím, že se svojí šikovností musím začít něčím jednodušším. Proto jsme si dnes do kabelky, místo klasických papírových kapesníků, dala jeden hadrový. Zatím jsem jej ale nepoužila. Po mých předchozích zkušenostech se jednoduše bojím.

O autorovi:

Prý jsem často nad věcí a moc mluvím. Život se prostě nemá brát tak vážně a je potřeba toho hodně říct. K tomu si ještě občas zazpívám a čas od času i něco napíšu.

Napsat komentář

Při prohlížení těchto internetových stránek zpracovává dennichleba.cz Vaše osobní údaje, včetně cookies, za účelem hodnocení návštěvnosti webu a tvorby souvisejících statistik. Souhlasím